Багатоквартирний будинок — це житловий будинок, у якім розташовано три або більше квартири. У будинку також можуть бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.

У багатоквартирному будинку також існує спільне майно — приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Власники квартир та/або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками всього будинку. Власниками можуть бути фізичні особи, юридичні особи, територіальна громада (в особі органа місцевого самоврядування) і держава.

Кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна будинку пропорційно його частці співвласника.