Управління багатоквартирним будинком (БКБ) здійснюють його співвласники — власники квартир і нежитлових приміщень. Тільки вони й ніхто інший. Це їхнє право та обов’язок одночасно. Форму управління також обирають тільки співвласники будинку. Самостійно та усі разом.

Існують три форми управління БКБ:

1. Самозабезпечення без створення юридичної особи. Усі рішення щодо спільного майна БКБ ухвалюють збори співвласників і визначають виконавців ухвалених рішень.

2. Замовлення послуги з управління БКБ (житлової послуги) та укладання договору з управителем.

3. Створення ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) у статусі юридичної особи.

Ст. 9, 10 ЗУ № 417; ЗУ № 2189; ЗУ № 2866

Залежно від обраної зборами співвласників форми організується управління будинком. Про особливості кожної з цих форм можна прочитати на сайті в розділах «Багатоквартирний будинок», «ЖКП» (житлова та комунальні послуги). Радимо також звернутися до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», № 417.

Якщо співвласники не готові самостійно обирати підрядників та виконавців послуг для свого будинку і вирішили укласти договір про надання послуги з управління будинком, то вони мають вибір. Список атестованих управителів оновлюється на сайті Міністерства розвитку громад і територій (Мінрегіон): https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/profesiyna-atestatsiya-za-profesiyeyu-menedzher-upravitel-zhitlovogo-budinku-grupi-budinkiv/reyestr-osib-yaki-proyshli-profesiynu-atestatsiyu-za-profesiyeyu-menedzher-upravitel-zhitlovogo-budinku-grupi-budinkiv/